


| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Packaging | Reel |
| Output Current | 150 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Output Type | Fixed |
| Dropout Voltage | 750 mV |
Stock: 82
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.11969 | $1.19690 |
| 50 | $0.10415 | $5.20750 |
| 100 | $0.09063 | $9.06300 |
| 500 | $0.08286 | $41.43000 |
| 1000 | $0.07575 | $75.75000 |
